Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /users/0014/taremmarket/www/zelaniec-photography.com/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Kilka słów o mnie... - SYGNOWANO ROBERT ZELANIEC FABRYKA OBRAZU

Coming soon…

Kilka słów o mnie…

Pewne dźwięki, obrazy, słowa, zdarzenia, niczym podmuch wiatru pozwalają
odkryć, że w sercu nadal tli się płomień.
Płomień pełen pasji i pragnień, który pokazuje jak bardzo żywe są nasze marzenia…

Witam Serdecznie, nazywam się Robert Żełaniec i w ramach projektu
Sygnowano Robert Żełaniec Fabryka Obrazu, jest mi niezmiernie miło zaprosić do obejrzenia moich zdjęć na stronie www.zelaniec-photography.com oraz www.robert.zelaniec-photography.com
W zamieszczonych na stronie galeriach, możecie Państwo zobaczyć zdjęcia z moich podróży, tych bliższych jak i dalekich oraz z krótkich spontanicznych wyjazdów do miejsc które szczególnie bliskie są mojemu sercu.
W prezentowanych fotografiach w formie reportażu staram się pokazać i oddać klimat miejsc które odwiedzałem oraz nastroje i portrety ludzi których mogłem spotkać na swojej drodze.
Piękno gór, zmieniające się niezależnie od pory dnia i roku, barwne i niepowtarzalne pejzaże oraz klimaty Tatr, Karkonoszy i Bieszczad. Magiczny klimat Starówek Krakowa, Gdańska, Sandomierza, Kazimierza nad Wisłą, Lublina oraz Warszawy są dla mnie miejscami wyjątkowymi.
Szczególnie lubię fotografować ludzi ich nastroje i przeżycia, sytuacje w których się znajdują, otoczenie w którym żyją i wszystko to co może opowiedzieć obrazem niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju historię.
Radość i uśmiech dziecka, wdzięk i urok młodej dziewczyny, emocje Pary Młodej w dniu ślubu, dumną minę rodzica oglądającego artystyczny występ swojego dziecka, wysiłek taternika, czy też przeżycia muzyka podczas koncertu, jest to tysiące zdarzeń z których składa się nasze życie, momentów różnorodnych które czasami trwają tylko sekundy, chwile o których zapominamy a dzięki fotografii możemy je zachować w naszej pamięci.
Wielokrotnie kiedy oglądałem zdjęcia z przed lat, przypominam sobie sytuacje które towarzyszyły zrobieniu danego zdjęcia, przypominam sobie co wtedy czułem, co w danej chwili przeżywałem – dla mnie są to rzeczy bezcenne.
W dzisiejszych czasach, w świecie w którym żyje się tak szybko, w nieustannej pogoni, fotografia dla mnie jest czymś szczególnym i wyjątkowym, ponieważ pozwala zatrzymać czas, ludzi, zdarzenia.
Jest jakby swojego rodzaju łącznikiem pomiędzy czasem przeszłym a teraźniejszością.
Czy fotografia jest moją pasją? Na pewno tak, każde zlecenie jest dla mnie wyzwaniem, w którym mogę się zrealizować, odkryć coś nowego.
Wciąż poznaję nowych ludzi, ich oczekiwania i jakże odmienne charaktery.
Taka współpraca to cenne doświadczenie, ale również ogromna satysfakcja.

Każdego dnia próbuję znaleźć w życiu coś ważnego…
Szukam własnego miejsca i odkrywam samego siebie…
… są takie szczyty, które należy zdobyć samemu!
By zaczerpnąć głęboko powietrza, by doświadczyć przestrzeni i Sacrum… by poczuć się maleńkim i wielkim zarazem… by ucieszyć się życiem, sobą i tymi, którzy czekają na dole lub na swoich szczytach!

W ziarnku piasku ujrzeć świat cały
Całe niebo – w kwiatku koniczyny,
Nieskończoność zmieścić w dłoni małej
Wieczność poznać w ciągu godziny.

Warszawa – Jesienią 2015 roku
Projekt Sygnowano Robert Żełaniec Fabryka Obrazu.
Z pasji do życia… z pasji do ludzi… z pasji do fotografii…

DSC_0155a

DSC_0202

Fotografia, muzyka i poczucie własnej wartości… wyzwalają we mnie wolność.
Nikt i nic nie jest w stanie mi jej odebrać…

Menu