Coming soon…

NOIR. The Bar Story

Noir. Bar Story.

Noir. Bar Story.

Film Noir, czyli czarny film lub czarne kino, jako nurt, stylistyka lub gatunek w kinie amerykańskim, wywodzący się z kina gangsterskiego, rozwijany głównie w latach 40. XX wieku i pierwszej połowie lat 50. XX wieku. Filmy noir unikają jasnego podziału na dobro i zło, pokazują często niewyjaśnione zbrodnie i perwersję, unikają moralizowania i happy endów.

Do charakterystycznych elementów stylu noir należą m.in. silne kontrasty, operowanie cieniami, obrazy nocnego miasta. Typowymi bohaterami tego typu filmów są m.in. femme fatale, przeciętni ludzie wplątani przypadkowo w świat przestępczy oraz prywatni detektywi.

Klimat szczególnie bliski mojej percepcji obrazu, ponieważ osobiście bardzo sobie cenię czarno białą fotografię za możliwość oddania niepowtarzalnego klimatu danego kadru, zwłaszcza w fotografii portretowej. Zainspirowany tajemniczą atmosferą filmów Noir, miałem możliwość udziału w projekcie NOIR. The Story Bar. Sesja odbyła się 27 lutego 2016 w klimatycznym miejscu, jakim jest RAMONA BAR przy ulicy Widok 18 w samym sercu Warszawy. Organizatorami sesji byli: Izabella Inga Karter oraz Zdzisław Duda. I tu chciałbym szczególnie podziękować Izabelli Karter, za zaproszenie do projektu 🙂

Klimat wydarzenia był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju i oby tak przygotowanych imprez było więcej. W jednym czasie zagrało niemal wszystko jak w szwajcarskim zegarku. Wnętrza Ramony, fantastyczne modelki, przygotowane perfekcyjnie przez mistrzów wizażu, cudowne i oryginalne stylizacje, sprawiły, że to był świetny warsztat i raj chyba dla każdego fotografa! – co było zresztą widać po zaangażowaniu i kreatywności osób fotografujących. Przeglądam na bieżąco różne galerie gdzie nadal spływają jeszcze zdjęcia z wydarzenia i naprawdę jestem pod ogromnym!!! wrażeniem niektórych prac.

Różne techniki fotografowania, odmienna percepcja obrazu i stylu, indywidualny sposób opracowywania zdjęć na etapie post produkcji, wprowadza nas w świat prawdziwej magii, gdzie jedno wydarzenie możemy zobaczyć z różnych perspektyw. To jest naprawdę niezwykłe.

Jestem przekonany że będzie z czego wybierać, do nowych ramek które niebawem pojawią się na ścianach RAMONA BAR. 🙂

Każdy nowy projekt to możliwość poznania nowych niezwykłych ludzi, których łączy pasja do fotografii i tak też było tym razem.

Wielkie podziękowania dla Mistrzów Wizażu i Stylistów

Jadwiga Menkus, Anna Tundak, Ina Bartel, Agnieszka Krupińska, Joanna Kołakowska, Kaya Karasińska, Adam Krupiński oraz Tomasz Krauze. 

i dla Modelek i Modeli:

Serafina Fikus, Zofia Krzyżanowska, Aleksandra Szqlska, Jowita Horbaczewska, Sylwia Kasprowicz, Aneta Nika, Anna Maria Emyk, Joanna Kołakowska, Izabella Grabińska, Kamila Wojciechowicz, Elżbieta Skokowska, Kasia Monel, Agnieszka Iza, Emilia Bartkowska „SILIJE”, Filip Wierciochowski, Piotr Marcinkowski, Tomasz Orge Nahurny, Adrian Jankiewicz oraz Paweł Dzięgiel.


 

 

Zainspirowany klimatem NOIR nie mogłem oprzeć się pokusie, aby nie połączyć obrazu z dźwiękiem,  dorzucając tym samym swoją małą cegiełkę do tego niezwykłego projektu.

Poniżej zamieszczam prezentację zdjęć z sesji NOIR. The Bar Story.

Realizacja:
Sygnowano Robert Żełaniec Fabryka Obrazu


no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Menu