Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /users/0014/taremmarket/www/zelaniec-photography.com/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /users/0014/taremmarket/www/zelaniec-photography.com/wp-includes/plugin.php on line 600
Chrzest Krzysia Warszawa 18-10-2015 » SYGNOWANO ROBERT ZELANIEC FABRYKA OBRAZU

Chrzest Krzysia Warszawa 18-10-2015

IMG_0795

Chrzest Święty

Sakrament Chrztu Świętego jest z pewnością najbardziej popularnym, obok ślubu kościelnego, obrzędem w Kościele katolickim.

Chrzest – w chrześcijaństwie obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, sprawowany na polecenie samego jego założyciela, Jezusa Chrystusa z Mt 28,18-20[1], polegający na obmyciu wodą, któremu towarzyszy słowo (Ef 5,26). Według deklaracji Światowej Rady Kościołów z 1982 roku właściwie dokonany chrzest powinien obejmować: wysłuchanie nauk Pisma Świętego dotyczących chrztu, przyzywanie Ducha Świętego, wyrzeczenie się zła, wyznanie wiary w Chrystusa i Trójcę Świętą, wykorzystanie wody, deklarację, że osoba ochrzczona uzyskała nową tożsamość jako syn lub córka Boga, i ” jako członek Kościoła ” czuje się powołana, aby głosić Ewangelię. Zgodnie z tą deklaracją obrzęd ten ma znaczenie wcielenia w Chrystusa jako ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana i łączy z Ludem Bożym Nowego Przymierza[1]. Trynitarne rozumienie chrztu odrzucają wspólnoty religijne czerpiące z tradycji antytrynitaryzmu.

Symbolika i znaczenie chrztu Świętego.

Znaczenie:
Sakrament Chrztu Świętego jest pierwszych a zarazem najważniejszym sakramentem. To dzięki niemu stajemy się członkami Wspólnoty Kościoła. Jednocześnie jest on otwarciem drogi do dalszego życia chrześcijańskiego i możliwości przystępowania do kolejnych sakramentów.

Symbolika:
– Odpuszczenie grzechów,
– Łaska uświęcająca,
– Człowiekowi, przystępującemu do Chrztu towarzyszy Duch Święty,
– Poprzez Chrzest zyskujemy wieczną przynależność do Boga i Kościoła, który jest jednym Ludem Bożym,
– Woda chrzcielna, jest symbolem oczyszczenia-poprzez wodę zostaje zmyty grzech pierworodny,
– Krzyżmo – namaszczenie krzyżem symbolizuje zyskanie przynależności do Wspólnoty Ludu Bożego oraz zyskanie Darów Ducha Świętego,
– Świeca chrzcielna symbolizuje oświecenie przez Jezusa Chrystusa oraz stanie się światłością świata,
– Biała szatka symbolizuje „przyobleczenie w Chrystusa” , pozbycie się nagości, oznaczającej grzeszność. Biel symbolizuje świętość, czystość i niewinność.

W niedzielne południe 18-10-2015 miałem przyjemność fotografować Sakrament Chrztu Świętego małego Krzysia.

Uroczystość odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ursusie.

Kościół p.w. Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Niedźwiadek w Warszawie Ursusie, wybudowany jako wotum dziękczynne parafian za cudowne ocalenie życia Ojca świętego Jana Pawła II podczas zamachu w dniu 13 maja 1981 r., jest jedynym kościołem w Archidiecezji Warszawskiej pod takim wezwaniem i z taką intencją. Jest on miejscem nieustannej modlitwy za Kościół, Ojca świętego, Ojczyznę i Parafię.

Jako motyw muzyczny do wpisu: Schola i bracia dominikanie – Oto są baranki młode

Chrzest Krzysia Warszawa 18-10-2015

IMG_0937IMG_0780IMG_0707613C5663

Oliwkowy portrecik….

W ostatnie dni ciepłego lata… Oliwkowy portrecik, pełen koloru. 🙂     52.1919814View full post »

Nagość jest najlepszym przebraniem… „Cykl fotografii – Eden”

„Mężczyźni zakochują się patrząc na kobiety. Kobiety, kiedy słuchają mężczyzn.”  View full post »

Wioletta & Daniel – Stara Praga

Magia zdjęcia – uchwycona ulotność, która pozwala się dotknąć… Jeśli domyślasz się jak bezcenne jestView full post »

W zaciszu studia, kameralna sesja Agaty…

„Cichość tajemnicą otula tego kto w niej trwa. A tajemniczość jakże jest piękna, zwłaszcza, gdy tylko oczy jąView full post »

NOIR. The Bar Story

Noir. Bar Story. Film Noir, czyli czarny film lub czarne kino, jako nurt, stylistyka lub gatunek w kinie amerykańskim,View full post »

PREMIERA sesji zdjęciowej PowerWomen

Poniżej przedstawiam kilka kadrów z wydarzenia: PREMIERA sesji zdjęciowej PowerWomen, która odbyła się 28-02-2016View full post »

Złoty Weekend Projektantów w Galerii Modo Domy Mody

Złoty Weekend Projektantów w Galerii Modo Domy Mody –  z taką wesołą i pełną pozytywnej energiiView full post »

PRF Jesienna Sesja B&W

„Myślicie może  że czarno-biała fotografia jest nudna? Ale jeśli zamkniecie oczy wyobraźnia podpowie wamView full post »

Każdy kroczy jakąś drogą…

„Każdy kroczy jakąś drogą i mimo że czasem ona się zwęża, mimo iż brakuje takich dróg, to nadal mamy swój własnyView full post »

 

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

Strona Główna69,45,109,97,105,108liam-EFacebook 1Facebook 2
K A T E G O R I E   I   T A G I
F A C E B O O K
I N S T A G R A M